TIKLA
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/edkirtasiye?ref=hl
  • https://plus.google.com/b/106886206509708574199/106886206509708574199/posts
  • https://twitter.com/egitimdunyamiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret1364383
ANKET
Sizce Eğitim Sisteminin En Büyük Eksikliği Nedir?
Site Haritası
REKLAM4
reklam5
REKLAM2
REKLAM1
REKLAM

BRANŞLAŞMA

BRANŞLAŞMA

Branşlaşma, her dersin kendi alanında branş öğretmenlerle yürütülmesidir. Devlet müfredatındaki konular alanında branş öğretmenlerce verilir. GES de branşlaşma 4. sınıftan itibaren uygulanır.

Her ders kendine özgü etkinlik ve öğretim modeli çeşitliliği ile ancak branş öğretmeni tarafından hazırlanabilir. GES de branşlaşma öğrenciye yeteneklerinin farkına daha erken varıp o doğrultuda  gelişme olanağı yaratır. Her derste etkin  ve verimli olmakta ve her dersin  önemini ayrı ayrı kavramaktadır.

Öğrencilerin sanatın hangi dalında eğitim alacağı seçtiği alana ve yaşa göre farklılık göstermektedir.

Öğrencilerin sanatın hangi dalında eğitim alacağı seçtiği alana ve yaşa göre farklılık göstermektedir.Okul olarak amacımız öğrencilerimizin kabiliyetleri doğrultusunda ses, kulak ve el becerilerinin gelişimine uygun olan bir sanat dalıyla tanışmalarını sağlamak ve bu kabiliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Okulumuzda temel sanat eğitimi yanında, belirli bir sanat alanında branşlaşmaya yönelen her öğrencimiz keman, gitar, bağlama, ney, halk oyunları, drama, ebru vitray ve seramik gibi branşlarda uzmanlaşma yolunda ilk adımlarını atmış oluyor. İlköğretim döneminden itibaren çocukların üzerinde stres ve baskılar artmaya başlar. Özellikle de ilköğretime yeni başlayan çocuklar oyun çağından birden okuma yazma öğrenme gibi bir yükün altına girerler. Bu dönemlerde düzenli olarak yapılan sanatsal aktiviteler çocuklara yararlı olmaktadır. Resim yapmak, şarkı söylemek, enstrüman çalmak gibi aktiviteler çocukların üzerlerindeki baskıyı olabildiğince hafifletir. Bedensel ve ruhsal dengeyi sağlamalarını öğretir


Yorumlar - Yorum Yaz


 TIKLA