TIKLA
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/edkirtasiye?ref=hl
 • https://plus.google.com/b/106886206509708574199/106886206509708574199/posts
 • https://twitter.com/egitimdunyamiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret1364382
ANKET
Sizce Eğitim Sisteminin En Büyük Eksikliği Nedir?
Site Haritası
REKLAM4
reklam5
REKLAM2
REKLAM1
REKLAM

Microsoft Outlook Notları

1.      HESAP KURULUMU

1.Microsoft Outlook 2007 programının üst kısmında bulunan Tools (Araçlar) menüsünden Account Options (Hesap Ayarları) seçeneğine tıklayınız.

 

 

 

2. Account Options (Hesap Ayarları) seçeneğine tıkladığınızda E-posta Hesapları penceresi açılacaktır. Açılan penceredeki E-Posta Sekmesinin hemen altında bulunan Yeni... butonuna tıklayın. Açılacak olan Yeni E-posta Hesabı Ekle penceresinde Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini seçerek ileri butonuna basın.

 

 

3. Devam ettiğinizde karşınıza gelecek olan pencereden, Internet E-posta seçeneğini seçerek İleri butonuna basınız.

 

4. Açılan Internet E-Posta Ayarları penceresindeki ilgili alanlara aşağıdaki resimde örnek gösterildiği gibi E-posta bilgilerinizi giriniz. ve Diğer Ayarlar butonuna basınız.

 

HOTMAİL İÇİN POP3 AYARLARI

POP Sunucusu: pop3.live. POP SSL desteği: Evet

 

SMTP sunucusu: smtp.live.com

Kullanıcı adı: Sizin adresiniz. Örneğin: yourname@hotmail.com

Parola:Hotmail hesabınız için kullandığınız parola

Doğrulama (Authentication required): Evet

TLS/SSL:  Evet

GMAİL İÇİN POP3 AYARLARI

Gmail Pop3 ayarları

Pop3 : pop.gmail.com
Smtp : smtp.gmail.com

Pop3 port : 995 (SSL portu)
Smtp port : 465 veya 587 (SSL portu)

Use Authentication özelliği açık olacak. Yani mail
istemcinizin bunu desteklemesi lazım.

Account Name: kullanıcıadı@gmail.com
Email Adresi : kullanıcıadı@gmail.com
Şifre : Şifreniz.


5. (HOTMAIL İÇİN) Gelişmiş Sekmesi Altında penceresinde, Gelen Sunuca Pop3 bölümüne 995; Giden Sunucusu SMTP ve Bölümünde 25 Yazan yere 587  yazarak Tamam butonuna basınız. (Port 25 veya genellikle 587) * 25 yaptığınızda eğer mail göndermede sorun varsa 587 yi deneyin. 

 

 

 

5.1. Diğer Ayararlar Sekmesinde Açılan Internet E-posta Ayarları penceresinde, Giden Sunucusu sekmesine tıklayın ve Giden sunucum (SMPT) için kimlik doğrulaması gerektiriyor.  seçeneğini işaretleyip Tamam butonuna basınız.

 

 

6. Tamam butonuna tıkladığınızda tekrar hesap ayarlarınız sayfasına doneceksiniz. Burada son olarak İleri ve Son butonlarını tıkladığınızda E-posta hesabınızı Microsoft Outlook 2007 üzerine kurmuş olacaksınız.


ÖNEMLİ NOT: Remember Password (Parolayı Anımsa) kutucuğu işaretli ise size bir daha parola sorulmayacaktır.

 

 

 

 

 

GÖNDERİLEN MAILE İMZA EKLEME

Adsız ileti bölümünde imza butonuna tıklarız. Gelen pencereden imza ekleme işleminin yaparız. Artık yeni açılan adsız iletiler düzenlenen imza ile karşımıza gelecektir. Birden fazla imza eklersek imzalar bölümüne tıklanıp istenilen imza seçilebilir.

YENİ KURAL OLUŞTURMA

 

ARAÇLAR MENÜSÜ KURALLAR VE UYARILAR SEÇİLİR. BURADAN YAPILACAK BAZI İŞLEMLER

 1. BELİRLİ KİŞİLERDEN GELEN MAILLERİ BELLİ BİR ALANA VEYA YENİ AÇILAN BİR KLASÖRE OTOMATİK OLARAK YÖNLENDİRME.
 2. BELLİ SÖZCÜK VEYA CÜMLELERİ İÇEREN MAILLERİ BELLİ BİR ALANA VEYA YENİ AÇILAN BİR KLASÖRE OTOMATİK OLARAK YÖNLENDİRME.
 3. KONUSUNDA BELİRLİ SÖZCÜKLER GEÇEN MAILLERİ OTOMATİKOLARAK SİLME
 4. BELLİ KİŞİLERDEN MAIL  ALINDIĞINDA SESLİ İKAZ EKLEME VB..
 5. BELİ BİR MAIL ADRESİNDEN GELEN MAILLERİ BAŞKA BİR MAIL ADRESİNE VEYA TELEFONA İLETME.

 

 

FARKLI KURALLAR

Kuralların her biri, aslında birer e-posta komutudur. Oluşturulan kurallar, program tarafından hafızaya alınır ve gerektiğinde çalıştırılır. Farklı özelliklere göre ve farklı durumlara göre kurallar oluşturulabileceğinden, birden fazla kural aynı anda devreye girebilir. İşte birkaç küçük örnek:

Eğer mesaj "X" kullanıcısından geliyorsa "X" klasörüne taşınabilir. Mesajın konu satırı belli kelimeleri içeriyorsa, istediğiniz farklı bir klasöre kopyalanabilir. "Kime" ya da "Bilgi" alanlarında önceden belirtilmiş bir adres bulunuyorsa, bu mesaj da farklı bir klasöre gönderilebilir. Ayrıca tüm bu örnekleri, sadece tek bir kural içerisinde birleştirmeniz de mümkündür ("eğer X kullanıcısından gelen e-posta'nın Konu satırında "İŞ" yazılıysa ve benim e-posta adresim "Bilgi" kısmın-daysa, mesajı "Rapor" klasörüne taşı" kuralında olduğu gibi).

1- Outlook programının "Araçlar" menüsünden "Kurallar ve uyarılar" seçeneğine tıklayın.

2- Ekranda "Kurallar ve uyarılar" penceresi açılacaktır. Eğer daha önce hiçbir kural oluşturmadıysanız, pencerenin içi de boş görünür. İlk kuralınızı oluşturmak için "Yeni Kural" düğmesine tıklayın.

3- Açılan yeni pencere iki ana bölüme ayrılmıştır. Üstteki bölümde, önceden hazırlanmış kural şablonları yer alır. Alt bölümde ise kuralın açıklamasını görebilirsiniz. Mesajın göndericisinden yola çıkarak kural oluşturmanızı sağlayacak olan "Birinden gelen yeni iletileri taşı" satırını işaretleyin.

4- Alt bölümdeki "Kişi Veya Dağıtım Listesi" satırına tıklayın. Seçili satırın rengi değişecek ve karşınıza yeni bir pencere çıkacaktır.

 

5- "Adı" sütunundan kurala eklemek istediğiniz ismi seçin ve "Kimden" düğmesine basarak sağ taraftaki "Gönderenin adresini belirtin" sütununa taşıyın. İsterseniz, sol alt kısımdaki "Yeni" düğmesini kullanarak yeni bir kişi eklemeniz de mümkün.

6- "Tamam" düğmesine basarak bir önceki pencereye dönün ve alt bölümdeki "Belirtilen" kelimesine tıklayın.

7- 5. adımda belirlediğiniz kişiden bir e-posta geldiğinde, Outlook'un bu mesajı hangi klasöre kaydedeceğinizi belirlemelisiniz. Sol bölümden istediğiniz klasörü seçtikten sonra "Tamam" düğmesine basın. Böylece pencere kapanacaktır.

8- Karşınızdaki pencerenin alt kısmında yer alan "İleri" düğmesine tıkladığınızda, hazırlamakta olduğunuz kuralı görebilirsiniz. Eğer üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz bir detay varsa, bunu yapmanız oldukça kolay.

Eğer her şey yolundaysa, "İleri" düğmesine üç kez tıklayın.

9- Son olarak karşınıza, oluşturduğunuz kurala isim vereceğiniz pencere çıkacaktır. Birden fazla kural oluşturduğunuz zaman, kuralları birbirinden ayırt etmek için bu isimler çok işinize yararlar. İsmi yazdıktan sonra "Son" düğmesine tıklayın. Bundan böyle belirli bir kullanıcıdan gelen önemsiz reklam mesajları, vaktinizi harcamadan bir klasörde birikecektir. Dilerseniz bu mesajları boş bir zamanda gözden geçirebilir veya doğrudan silebilirsiniz.

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


 TIKLA